KONST / Litografier / Färglitografi 13326057
*
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:05:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 17:06:06
1
100 kr
3/6 21:24:58
2
150 kr
8/6 14:50:14
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:28
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 17:06:06 | 1 | 100 kr |
3/6 21:24:58 | 2 | 150 kr |
8/6 14:50:14 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:28